strona główna
organizacja
branża
Izba chłodnictwa
porozumienie
sn-tchik
1% dla OPP
płukanie i regeneracja
II NWZ
III NWZ
izba rzeczoznawców
NWZ izby rzecz.
kigchik
I WZ KIGCHIK
stanowisko R-22
kfch
ze świata
certyfikaty BCJ
konkurs
rzeczoznawcy
legislacja
technika
operator
ankieta
opinie
www
kontakt
   
 

Naloty Europejskiego Urzędu Antymonopolowego na biura firmy Danfoss  


Dokonano „dramatycznych” nalotów na oddziały firmy Danfoss w Danii, Niemczech i Stanach Zjednoczonych w związku z dochodzeniem w sprawie podejrzenia o utworzenie globalnego kartelu na rynku sprężarek chłodniczych.

Firma Danfoss potwierdziła, że antymonopolowe władze badają duńskiego potentata pod kątem udziału w rzekomej zmowie przy ustalaniu cen sprężarek.

Naloty zostały przeprowadzone przez Komisję Europejską na kilka biur producentów sprężarek. Dochodzenie jest prowadzone już w kilku krajach, w tym Danii, Niemczech, Brazylii i USA.

Także Tecumseh Products Co. potwierdziła, że otrzymała wezwanie z amerykańskiego Departamentu Sprawiedliwości, w ramach światowego śledztwa.

Zgodnie z prawem UE, producenci mogą zostać ukarani grzywną w wysokości 10% rocznej sprzedaży za łamanie przepisów antymonopolowych.

oprac. na podstawie arnews.com


Beijer przejmuje od firmy Carrier dystrybucję komponentów dla chłodnictwa


Beijer przejmuje od firmy Carrier dystrybucję komponentów dla chłodnictwa w Europie i Afryce. Wartość transakcji wynosi 1,1 mld koron szwedzkich.

G & L Beijer jest grupą przemysłową ukierunkowaną na dystrybucję nowoczesnego wyposażenia technicznego.

Oddział Beijer Ref (znany w Polsce) prowadzi dystrybucje komponentów dla chłodnictwa w 16 krajach Europy i uzyskuje roczny obrót na poziomie 2,5 mld koron szwedzkich (dane z 2007 r.) Szacuje się, ze po przejęciu obrót roczny oddziału chłodniczego wzrośnie do 5,9 mld koron szwedzkich. Ogólna liczba zatrudnionych w firmie wynosi 1800 osób.