strona główna
organizacja
program
narzędzia
szkolenia
pokazy
usługi
ogłoszenie
manipulacja
I NWZ
branża
certyfikaty BCJ
konkurs
rzeczoznawcy
legislacja
technika
operator
ankieta
opinie
www
kontakt
   
 

Narzędzia - program Stowarzyszenia


Zapraszamy do udziału w ankiecie  >>> która jest bazą dla opracowania naszego programu.


ULTRASONICZNY TESTER

Ultradźwięki - to nowy zakres możliwości diagnostycznych (dziś zupełnie niewykorzystany), który obejmuje:

- szybkie, tanie i skuteczne sprawdzanie szczelności układów chłodniczych, niezależnie od rodzaju czynnika, w tym instalacji bez gazu,
- szybkie, tanie i skuteczne sprawdzanie szczelności wszelkich konstrukcji zbiornikowych (zamkniętych, półotwartych), układów ciśnieniowych i podciśnieniowych,
- szybkie i skuteczne sprawdzanie szczelności budowli i jej elementów, w tym kanalizacji,
- szybkie i skuteczne sprawdzanie szczelności okien, drzwi, jakości uszczelek, kanałów wentylacyjnych,
- sprawdzanie spawów, lutowań, łącz na szczelność i materiałów na mikropęknięcia,
- badania układów i instalacji energetycznych na iskrzenia, łuki, wyładowania, izolacji elektrycznej i izolatorów na przebicia (często bez konieczności otwierania szafki), , jakości łącz elektrycznych, wykrywanie wewnętrznych wad silników, także spalinowych, itp.,
- ocenę ułożyskowań, stanu łożysk ślizgowych i tocznych, elementów trących, zaworów sprężarek, smarowania i jakości oleju, itp.
- szeroko rozumianą diagnostykę elementów mechanicznych, w tym ocenę pracy elementów układu chłodniczego takich jak: zawory i regulatory, stany filtrów, silniki wentylatorów i in.

Korzystanie z ULTRATESTERA wymaga doświadczenia (jest możliwość nagrania odbieranego sygnału z elementów pracujących poprawnie, np. nowych i porównanie rezultatu z dźwiękami aktualnymi.

Niezbędne jest przeszkolenie  >>>  i uzyskanie certyfikatu kat. I  >>>  producenta uprawniającego do korzystania z instrumentu. Brak certyfikatu skutkuje utratą pięcioletniej gwarancji.

Na podstawie zawartych umów szkolenia i certyfikacje prowadzi Stowarzyszenie Chlodnictwa Klimatyzacji i Pomp Ciepła, które jest również przedstawicielem w Polsce Globalnego Dystrybutora ULTRATESTERA.


                                          masz BCJ - masz ULTRATESTER

Potrzebujesz pomocy?    Masz pytania?

We współpracy z zespołem producenta, dysponującego personelem z wieloletnim doświadczeniem udzielimy wyczerpujących porad praktycznych. Odpowiadamy na zapytania e-mailowe.


ULTRATESTER - budowa i funkcja poszczególnych składników zestawu  >>>